Полонина Боржава і г.Стій (відео)

 

Полонина Боржава і г.Стій (відео)
Розповідь поведу про часи моєї "молодості",далекий 99 рік.Інтернет ще не долинув в наші домівки,а всю "інфу" отримували з книг та розповідей друзів.
Ми з братом шалено любили мандрувати навколо Трускавця і вирішили підкорити величні Карпати.Знайомі підтримали ідею та запропонували кілька відомих машрутів.Але бувалий турист Володимирович якось замріяно сказав:"Ех!Говерла то для дітей,а от БОРЖАВА!"Нам так сподобалось це милозвучне слово,що відразу погодились.
Мушу сказати,що на той час ми лише вміли розводити багаття з сухих дров та ставити намет,запихаючи кілки в м*який ґрунт,але вважали себе витривалими.
Дібратись до Воловця проблем не було,а далі по карті та компасу дійшли до підніжжя гори Плай.Підйом був жахливо важкий,у нас за плечима важкі совкові рюкзаки та намети,проте ми молоді.Бувалий турист попередив,що йтиме повільно,бо вже вік не той,а ми підстрибуючи побігли підкоряти першу вершину.Описувати подальші події не буду(все видно на відео),лиш скажу,що "витривалим" стало кепсько,а Володимирович спокійно вз*яв вершину і допоміг нам винести наплечники на Плай.
Ми помаленьку піднялися до хмар,вони просто нависали над головою,стежки не було,необхідно було робити нічліг.Але як встановити намет, якщо кругом скелі?Як розвести вогонь,якщо на полонині немає дров(виявляється там не ростуть дерева!!!)?А хто буде годину спускатись до джерела води,запастись якою ми не догадались? Звісно бувалий Володимирович нас виручив(водичка та примус у нього були).
Сон був міцний.Ще вчора ми перебували в хмарах,десь неподалік гриміло,а зранку наша компанія була дослівно понад хмарами!Перед нами була ПОЛОНИНА БОРЖАВА,а в далині виднілись загадкові білі кулі.Багато читав у інтернеті про бетонні залишки на горі Стій,нам же пощастило побачити ще залишки радіолокаторів, які знаходились в кулястих спорудах.
Я побачив немало карпатських панорам,та ПОЛОНИНА БОРЖАВА зачаровує найдужче!Тут насичені барви,стрімкі прірви,високі вершини і лагідне небо!
Які висновки ми зробили?
В гори треба ходити систематично,бо вони того варті:)
Наплечник має бути легкий(жодної картоплі,огірків,помідорів і варення-це не пікнік).
Вершини долати повільно малими кроками.
Без карти і компаса не виходити навіть у найменший похід(погода мінлива і заблукати легко).

Р.С. Бувалий турист так і не зміг вийти на вершину Стій і підвела його не фізична підготовка,а розвалене взуття (як виявилось це його хронічна хвороба).

Дякую за увагу,буду радий якщо хтось виправить чи доповнить мої спогади:)


Создан 23 янв 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником